Bytový dům

Barvy-Lesná
Nová éra bydlení na Lesné

Projekt bytového domu barvy byl uspěšně dokončen

Bytový dům

Barvy-Lesná
Menu

Vítejte na Lesné

 

Městská čtvrť Lesná, které je od roku 1990 nedílnou součástí Brna-sever, se právem řadí k nejkrásnějším lokalitám jihomoravské metropole. Již v době svého vzniku v 60. letech minulého století budila pozornost doma i v zahraničí. Urbanistický koncept, který bývá pro svůj svébytný charakter přirovnávána k finské Tapiole, je v rámci Brna skutečným unikátem.

 

Z historie Lesné

Právě severské předměstí se stalo pro tvůrce zdrojem inspirace. Architekti sídliště se rozhodli pro zcela nový koncept výstavby, jehož cílem bylo využít zdejšího terénu a zelených ploch. Na prostranství bývalého vojenského cvičiště začaly od roku 1964 vyrůstat bytové domy, aniž by však došlo k masovému zastavění prostoru. Díky tomu se udržel dostatek místa, které mohou obyvatelé využívat k nejrůznějším volnočasovým aktivitám. Zachování původní urbanistické struktury odlišuje Lesnou od typických brněnských sídlišť a zajišťuje klidné a příjemné bydlení disponující kvalitní občanskou vybaveností.

 

Občanské zázemí

V centru Lesné se nachází pošta, lékárny, několik stravovacích zařízení a supermarkety, které nabízí možnost pohodlného nakupování kdykoli během dne. Výhodou je také poliklinika, která sdružuje lékařské ordinace všech zaměření pod jednou střechou. Maminky s malými ratolestmi jistě ocení několik hřišť, pískovišť nebo dětskou hernu a kavárnu. Ve čtvrti se rovněž nachází mateřské a základní školy, speciální vzdělávací zařízení či Centrum volného času. K volnočasovým aktivitám je možné využít krytého plaveckého bazénu, navštívit posilovnu nebo zažít trochu adrenalinu v lanovém centru.

Samozřejmostí je vynikající dopravní obslužnost, kterou zajišťují tramvajové linky či autobusové spoje. Automobilem se do centra přesunete během pár minut. 

Lokalita je dokonalou kombinací bezprostřední blízkosti přírodních krás v kombinaci s perfektní dostupností centra města, na něž se obyvatelům Lesné nabízí kouzelné výhledy. Strategickou polohu ocení rodiny s dětmi stejně jako jednotlivci hledající bydlení v prestižní městské čtvrti.